Dnes je: 20. 05. 2019 Nejste přihlášen Přihlásit se

Detail akce


Název akce: GRDELIČKA
Datum: 10.5.2014
Začátek: 09:00:00
Pořadatel: Sharkus


Pro informace o bodu, nad něj přesuňte kurzor


Parkoviště: 49.7996942N,18.4001239E
Místo srazu: 49.8006543N,18.4004646E
Hrací plocha: 49.8087925N,18.3880831E

Popis akce: Úvod do děje:


Již více než rok rve zatím poslední občanská válka Jugoslávskou svazovou republiku na kusy.

Tyto boje mají kořeny na počátku devadesátých let, kdy se Kosovu nepodařilo získat nezávislost. V té době začaly vznikat ozbrojené skupiny etnických Albánců, které se následně připojili k již nějaký čas existující ilegální skupině zvané Kosovská Osvobozenecká Armáda (UÇK). 23. března 1998 po více než roce teroristických akcí UÇK vydal na doporučení USA, které označily UÇK jako „Nepochybně teroristickou organisaci", prezident Slobodan Miloševič rozkaz k její vojenské eliminaci.

Již v 28. června téhož roku se však karta obrací a USA s UÇK se na tajné schůzce v Juniku dohodli na spolupráci. V září poté Americká ministryně zahraničí Medeleine Albrightová domlouvá s velením UÇK rozmístění vojsk NATO výměnou za uspořádání referenda o nezávislosti Kosova. Rada Bezpečnosti OSN poté v září dává Miloševičovy ultimátum pro stažení vojsk z území Kosova do 13. října téhož roku.

Toto ultimátum bylo splněno, avšak jednotky UÇK, kterým se tak uvolnilo pole působnosti, začaly s vyháněním a terorizováním především srbské menšiny. Po eskalaci tohoto teroru provedla Srbská armáda další ofenzívu na území Kosova.

Po neúspěšném vyjednávání se 24. března 1999 do konfliktu navzdory silným protestům Ruské federace vkládá NATO mohutným bombardováním Jugoslávských ozbrojených cílů. 6.4.po jedenácti dnech velmi intenzivního bombardování již i civilních cílů nabízí Jugoslávie příměří, které však NATO odmítá a bombardování tak probíhá dále. Po pár dnech již počet uprchlíků ze země přesahuje milión a ztráty na civilním obyvatelstvu jdou do stovek.

12. 4. 1999 provádí americký letoun F15E útok kazetovou pumou na železniční most poblíž Srbské obce Grdelička přes nějž tou dobou přejíždí rychlík plný civilních pasažérů. Útok nepřežilo, nebo bylo zraneno 55 lidí včetně žen a dětí. Ve vlaku taktéž cestovala novinářka Michelle Le Point, blízká přítelkyně presidenta Jacqua Chiraca. Zde také začíná náš příběh.

Úkoly NATO:
13. 4. 1999 0730 GTM

Včera 12. 4. 1999 došlo poblíž Srbské vesnice Grdelička k politování hodné události kdy pilot F15E mající za úkol v rámci letecké přípravy zlikvidovat železniční most přehlédl blížící se vlak a zničil most i s tímto právě projíždějícím vlakem. Máme hlášeno několik mrtvých a zraněných. Bohužel se ukázalo že mezi cestujícími byla i francouzská novinářka a protiválečná aktivistka Michelle Le Point. Jsou důkazy že se ona ani její fotograf mezi oběťmi nenalézají. President Jacques Chirac již nařídil pátrání a záchranou misi v této oblasti. Vzhledem k vystupování Michelle proti zahraniční politice USA by tato událost mohla vést ke spekulacím o jejim umlčení a následným nepokojům na evropské půdě.

13. 4. 1999 0815 GTM

Zpravodajská služba hlásí objevení těžce popáleného těla fotografa Pierra Berzaka, který Michelle doprovázel, 7 kilometrů severně od místa tohoto incidentu. Je proto vysoce pravděpodobné, že se Michelle snaží dostat na spojenecké území Kosova. Taktéž byly v oblasti hlášeny výskyty ozbrojených jednotek Srbské armády a prosrbských radikálů.

Vaším úkolem je najít Michelle Le Point a v bezpečí jí eskortovat na místo vyzvednutí. Poté informovat pomocí radiostanice velitelství o splnění úkolu a vyčkat na letecké vyzvednutí. Při plnění úkolu dávejte pozor na nepřátelské jednotky a případný odpor zlikvidujte.

Úkoly Srbové:
(Srbská armáda a zoufalé obyvatelstvo)

Včera, Pondělí 12.4.1999 došlo k hanebnému útoku na vlak plný civilistů včetně žen a dětí. Tento nevyprovokovaný útok nepřežilo minimálně 14 lidí a dvakrát tolik je těžce zraněných. Rozvědka nyní hlásí že se v oblasti zřejmě nachází zraněná francouzská reportérka a ozbrojené jednotky NATO, které po ní pátrají. Pokud se nám jí podaří získat, můžeme po OSN požadovat výměnou za její vydání ukončení leteckých náletů a stažení vojsk NATO z území Jugoslávie.

Vašim úkolem je najít tuto reportérku dříve nežli nepřítel a dopravit jí na dohodnuté místo odkud bude posléze převezena na další výslech. Pokud narazíte na invazní jednotky NATO, nebo jí najdou dříve, vaší povinností je jí získat a nepřítele zničit!

Ústrojová kázeň:
NATO:

Libovolná moderní uniforma armád NATO, či USA. Civilní oblečení(ani jemu podobné jednobarevné uniformy) není povoleno.


SRBOVÉ:

Libovolný východní(Bříza,Flora, Cifra,...), či historický (jehličky, WWII, vietnam,...) maskovací vzor nepoužívaný jednotkami NATO, nebo civilní oblečení ( maskáčové kalhoty, taktické vesty a přilby povoleny). Pokud se bude za tuto stranu přece jenom účastnit hráč v uniformě používané NATO bude tento hráč označen červenou páskou na obou rukou.

Organizace:

0900 = Sraz na Lavičkách

0910 = Rozdělení stran a odchod na startovní pozice jednotlivých stran a seznámení s úkoly.

0930 = Začátek hry.

Mrtvoliště je na startovních pozicích a kolem nich je cca 50m vyznačená ochranná zóna do které nemá protivník povolen vstup.

Oživování je po patnácti minutách (individuálně) pokud organizátor neurčí jinak (v případe výrazné přesily některé ze stran.

Každá strana si určí jednoho medika jenž bude viditelně označen. Počet ošetření je omezen počtem obvazů (každý medik jich má 5 a je jen na něm jak je využije). Pokud medikovy obvazy dojdou musí se vrátit na mrtvoliště a vzít si obvazy od již ošetřených mrtvých. Ošetření samotné probíhá formou omotání hlavy postiženého maximálně do 5 minut od jeho zásahu. Po uplynutí této doby je hráč prohlášen za mrtvého a odchází na mrtvoliště.

V případě brzkého konce hry, či nízkého počtu účastníků je náhradní program formou hry o vlajky v podobě herních časovačů kdy je cílem družstva nasbírat co největší počet bodů (držet vlajky po co nejdelší čas).

>>> Zaregistrovat se k této hře <<<Tabulka již přihlášených hráčů
Jméno Tým Hráčů Strana
Sharkus Cobra Team Havířov 1 Organizator
Loky Cobra Team 1 NATO
Ogry RPRP 1 NATO
Karl Cobra Team 1 NATO
Mac Bez příslušnosti 1 SRBOVÉ
Standart Bez příslušnosti 1 NATO
Patrik Bez příslušnosti 1 SRBOVÉ
Jan Švrček/ HANS Bez příslušnosti 1 NATO
Marty Cobra team Havířov 1 NATO
Pavel Bez příslušnosti 1 NATO
chuck Bez příslušnosti 1 NATO
SAM Bez příslušnosti 1 NATO
Evžen Lakatoš DevilDogs Havířov 12 SRBOVÉ
Šváb DevilDogs Havířov 1 Fotograf
Alík Cobra Team Havířov 1 NATO
Jurys Cobra team 1 NATO
jarek slíva Bez příslušnosti 1 NATO
Jaroslav Bez příslušnosti 1 NATO
Bahňák Cobra team Havířov 1 NATO
Dragon Bez příslušnosti 1 NATO


Za Cobra Team se akce zučastnili:

Diskuze k akci

Zde patří například reakce na tuto akci a oznámení o ůčasti


Jméno:
Příspěvek:


Online uživatelé=> => BUG REPORT <= <=